Operat wodnoprawny - oferta, przepisy, cennik, opinie

Aby uzyskać pozwolenie wodnoprawne, trzeba najpierw zgłosić operat wodnoprawny, czyli obszerny dokument, wskazujący cechy i parametry wód, z których podmiot chce korzystać w związku z prowadzoną działalnością. Dzięki pozwoleniu wodnoprawnemu można m.in. pobierać ciecze podziemne i powierzchniowe oraz wykonywać urządzenia wodne np. studnie. Niestety przygotowanie operatu wodnoprawnego to nie lada wyzwanie. Dokument ten musi zawierać szczegółową część opisową i graficzną, opracowaną zgodnie z przepisami. Aby przygotować ten dokument poprawnie, warto sięgnąć po pomoc doświadczonych specjalistów. Profesjonalistów od sporządzania operatów wodnoprawnych znajdziesz w firmie Ekolog!
Operaty wodnoprawne

Operat wodnoprawny przepisy

Zgodnie z przepisami operat wodnoprawny musi składać się z dwóch części - tekstowej i graficznej. Pierwsza z nich zawiera kartę tytułową i treść właściwą. Musi się w niej znaleźć stan prawny i formalny obiektu oraz dokładny opis urządzeń i instalacji związanych z magazynowaniem, odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków. W części tekstowej operatu wodnego nie może zabraknąć również danych właściciela i zakresu planowanych działań. Druga część tego dokumentu musi zawierać elementy graficzno-rysunkowe, m.in. plan zagospodarowania terenu i poglądowy plan obiektu. Gotowy, w pełni przygotowany operat wodnoprawny należy złożyć do siedziby nadzoru wodnego właściwej miejscowo lub znajdującej się najbliżej miejsca inwestycji.

Operaty wodnoprawne - cennik

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje przygotowanie operatu wodnoprawnego. Niestety nie da się odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Jednak zlecenie sporządzenia tego dokumentu wiąże się z niemałym wydatkiem, gdyż wymaga dużo pracy. Ponadto należy pamiętać, że na operacie nie warto oszczędzać! Przygotowanie tego dokumentu najlepiej zlecić doświadczonemu i wykwalifikowanemu specjaliście. Profesjonalistów, zajmujących się sporządzaniem operatów od wielu lat, znajdziesz w zespole firmy Ekolog. Jeśli chcesz poznać szczegółową ofertą, wejdź na stronę: https://ekolog.pl/oferta/dla-firm/operaty-wodnoprawne.

Sprawdzone usługi doradztwa w zakresie ochrony środowiska

Operaty wodnoprawne - opinie klientów

Miałam zamiar sama przygotować operat wodnoprawny, jednak zdecydowanie mnie to przerosło. Postanowiłam zlecić to zadanie firmie Ekolog i to była świetna decyzja! Specjaliści sprawnie przygotowali operat i dokładnie przedstawili mi wszystkie etapy ubiegania się o pozwolenie wodnoprawne. Polecam gorąco.

Malwina

Operat wodnoprawny sporządziłam z pomocą firmy Ekolog. Wszystko poszło szybko, sprawnie i zgodnie z planem. Fachowcy z tego przedsiębiorstwa doskonale znają się na swoim fachu i potrafią wszystko dobrze wytłumaczyć. Polecam serdecznie usługi firmy Ekolog!

Karina

Ze względu na prowadzoną działalność potrzebowałem uzyskać pozwolenie wodnoprawne. Jednak, aby je otrzymać, musiałem najpierw złożyć operar. Dzięki pomocy firmy Ekolog proces ubiegania się o pozwolenie przebiegł jak należy. Serdecznie polecam współpracę z tym przedsiębiorstwem.

Brajan

Próbowałem sam sporządzić operat wodnoprawny, jednak za wysoko oceniłem swoje możliwości. Przygotowanie tego dokumentu to ogromne wyzwanie, dlatego postanowiłem skorzystać z pomocy firmy Ekolog. To był strzał w dziesiątkę! Przygotowali oni operat jak należy i bardzo pomogli mi podczas ubiegania się o pozwolenie wodnoprawne. Polecam.

Marcin